Hustý smog z letných požiarov zahalil Moskvu

NETKY.SK • 26 Júl 2010, 11:18 • 2 min
Hustý smog z letných požiarov zahalil Moskvu

Hustý smog z letných požiarov zahalil Moskvu

slovakia

left justify in out

img

Hustý smog a dym dnes zahalil ruskú metropolu Moskvu a spôsobil jej obyvateľom problémy s dýchaním. Dôvodom boli početné letné požiare v okolí, vyvolané rekordnou vlnou horúčav.
      Ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že v regióne Moskvy dnes horelo 34 rašelinových a 26 lesných požiarov na celkovej ploche 59 hektárov. Experti varovali, že vzduch sa stáva nebezpečným.
      Popolový dym s ostrým zápachom zahalil ústredné Červené námestie a cez okná a dvere prenikal do domov, úradov, obchodov či reštaurácií meste so 14 miliónmi obyvateľov.
      "To je strašné. Poškodí to ľudské zdravie," povedal 25-ročný Moskovčan Davit Manukov, stojac pri Kremli, kde čierne oblaky dymu obklopili jeho zlaté cibuľovité kupoly.
      Podľa úradov ide o najhoršiu situáciu od roku 2002, keď bol príčinou hustého smogu taktiež dym z letných požiarov.
      Štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že prevádzku moskovských letísk dym neovplyvnil.
      Vládna agentúra dohliadajúca na čistotu ovzdušia v hlavnom meste Mosekomonitoring informovala, že úroveň škodlivého znečistenia v ovzduší nad Moskvou prekračuje normu 5-8 krát. Podľa odborníkov bude takáto situácia trvať ešte niekoľko dní.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies