Holbrooke zostáva v kritickom stave aj po druhej operácii

NETKY.SK • 13 December 2010, 13:02 • 2 min
Holbrooke zostáva v kritickom stave aj po druhej operácii

Holbrooke zostáva v kritickom stave aj po druhej operácii

slovakia

left justify in out

Veterán americkej diplomacie Richard Holbrooke (69) zostáva v kritickom zdravotnom stave aj po druhom operačnom zákroku, ktorý podstúpil v nedeľu.
      "Vyslanec Holbrooke sa po včerajšej operácii podrobil dodatočnému zákroku s cieľom zlepšenia krvného obehu," oznámil hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí P.J. Crowley.
      V mene Holbrookovej rodiny súčasne vyjadril vďaku za modlitby a prejavy podpory prichádzajúce od priateľov, kolegov a politických lídrov z celého sveta.
      Holbrooke (69) skolaboval v piatok dopoludnia počas stretnutia so šéfkou americkej diplomacie Hillary Clintonovou v sídle Štátneho departmentu vo Washingtone. Odtiaľ ho previezli do neďalekej univerzitnej nemocnice Georgea Washingtona. Lekári v sobotu ráno dokončili vyše 20-hodinový chirurgický zákrok, pri ktorom opravili trhlinu v pacientovej aorte.
      Holbrooke je od roku 2009, kedy sa funkcie ujal prezident Barack Obama, jeho osobitným vyslancom pre Afganistan a Pakistan. Najznámejší je však ako architekt Daytonských mierových dohôd z roku 1995, ktoré ukončili vojnu na Balkáne.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies