Hnutie Sme rodina nerozumie, ako môže byť dôvodom väzby Pčolinského obava z pokračovania v trestnej činnosti

NETKY.SK • 15 Marec 2021, 09:30 • 2 min
Hnutie Sme rodina nerozumie, ako môže byť dôvodom väzby Pčolinského obava z pokračovania v trestnej činnosti

BRATISLAVA - Členovia Sme rodina nechápu, ako by mohol Pčolinský pokračovať v trestnej činnosti po tom, ako sa vzdal funkcie riaditeľa SIS.

slovakia

left justify in out

Plánujú si preto počkať na písomné odôvodnenie rozhodnutia a zároveň aj na stanovisko právnej zástupkyne Pčolinského Evy Mišíkovej. Nechápu ako by sa naďalej mohol dopúšťať trestnej činnosti.

 

img


„Hnutie Sme rodina nateraz rešpektuje rozhodnutie sudcu. Avšak nerozumieme tomu, ako môže byť človek obvinený iba na základe výpovede dvoch kajúcnikov bez akýchkoľvek listinných dôkazov. A nerozumieme ani tomu, ako môže byť dôvodom na väzbu pokračovanie v trestnej činnosti a ovplyvňovanie svedkov, keď sa vzdal funkcie riaditeľa SIS a celý údajný skutok súvisí s prácou SIS,“ priblížila hovorkyňa Jurcová.

 

Súvisiaci článok: AKTUALIZÁCIA: Vladimír P. sa vzdal funkcie riaditeľa SIS

 

img

Bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra 11. marca. Dôvodom bolo podozrenie z korupcie. Prezidentka Zuzana Čaputová ho následne dočasne postavila mimo službu. V nedeľu 14. marca Pčolinský oznámil, že sa vzdáva funkcie riaditeľa SIS. V rovnaký deň Špecializovaný trestný súd rozhodol, že bude stíhaný vo väzbe.

 

Prečítajte si tiež: Šéf SIS Pčolinský ide do väzby, rozhodol tak špecializovaný súdtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies