Hlina: Každá normálna krajina v Európe má kresťanských demokratov

NETKY.SK • 28 December 2016, 11:25 • 2 min
Hlina: Každá normálna krajina v Európe má kresťanských demokratov

BRATISLAVA - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) patrí podľa jeho predsedu Alojza Hlinu do parlamentu.

slovakia

left justify in out

"Sme kresťanskí demokrati a každá normálna krajina v Európe má kresťanských demokratov. Stále chcem veriť, že aj my sme západoeurópska civilizácia a chceme a potrebujeme mať kresťanských demokratov. A my sme kresťanskí demokrati," vyhlásil v rozhovore pre TASR Hlina.

 

Priznáva, že KDH bolo oslabené a do jeho priestoru sa pokúšali natlačiť "všelijakí falošní pomýlení proroci". Prešlo však zmenami, ktoré hnutie podľa Hlinu môžu posilniť. "KDH naozaj prežilo ťažký rok, bol pre nás zlomový. Nedostalo sa do parlamentu, čo je situácia, akú KDH nepoznalo a otriaslo to základmi hnutia. Bolo aj na špirále smrti, ľudia rezignovali, niektorí nad nami robili krížik a skoro sme už zapikovali do zeme. Ale otočilo sa to. KDH má nové vedenie, ktoré vykonalo kus roboty. Pol roka to bola nadľudská robota aj smerom dovnútra, ale podarilo sa," zhodnotil Hlina.

 

Podľa neho sa preceňuje, že v hnutí bolo veľa hádok medzi starou a novou gardou. "Niekto sa hádal, ale hovorme teraz už o mieri. Na popradskom sneme sme schvaľovali veci viac ako 90-percentnou väčšinou. A môžeme povedať, že istá tenzia, ktorá bola, sa skončila," poznamenal. Priznáva, že ľudia mohli mať v minulosti problém s predstaviteľmi KDH.

 

"Ale forma KDH je silnejšia. My sme kresťanskí demokrati. Kresťanská demokracia v Európe vždy bola a vždy bude. My sa pokúsime o dôveru, aby ľudia uverili silnej kresťanskej demokracii. Myslím, že aj pre Slovensko je dobré, aby malo silnú kresťanskodemokratickú stranu a tou je KDH. Aj pre Slovensko je to dobré. Ľudia sa menia, ale kresťanská demokracia zostáva," zdôraznil Hlina s tým, že ak nebudú kresťanskí demokrati na Slovensku silní, nepriamo povzbudia "hocikoho, aby priestor obsadil alebo aby menil naše videnie sveta".

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies