Hlavného futbalového rozhodcu Taylora napadli na letisku fanúšikovia AS Rím

NETKY.SK • 2 Jún 2023, 11:15 • 2 min
Hlavného futbalového rozhodcu Taylora napadli na letisku fanúšikovia AS Rím

BUDAPEŠŤ - Futbalového rozhodcu Anthonyho Taylora na budapeštianskom letisku napadli priaznivci zdolaného AS Rím. Počastovali ho nadávkami a jeho smerom dokonca hodili aj stoličku.

slovakia

left justify in out

Futbalového rozhodcu Anthonyho Taylora a jeho rodinu museli na budapeštianskom letisku sprevádzať príslušníci ochrannej služby. Po finálovom dueli Európskej ligy ho priaznivci zdolaného AS Rím počastovali nadávkami a jeho smerom dokonca hodili stoličku. Video zachytávajúce incident sa šíri internetom a pozornosť vzbudilo aj u Anglickej asociácie rozhodcov.

 

"Sme zhrození z neopodstatneného a ohavného napádaním Anthonyho a jeho rodiny, keď boli na ceste domov po finále Európskej ligy. Anthonymu a jeho rodine budeme naďalej poskytovať plnú podporu," citovala oficiálne vyhlásenie asociácie agentúra AP. Európska futbalová únia (UEFA) stále čaká na rozhodcovskú správu zo zápasu.

 

video zachytávajúce rozhorčených fanúšikov pri strete s rozhodcom Anthony na budapeštianskom letisku 

 

Rím v stredu prehral so Sevillou 1:2 po jedenástkovom rozstrele a fanúšikovia AS z veľkej časti za to vinia práve Taylora. Tréner Jose Mourinho sa obul do hlavného rozhodcu na pozápasovej tlačovej konferencii a neskôr arbitrovi venoval sériu nadávok v garáži Puskás Arény. Športový riaditeľ Ríma Tiago Pinto s Mourinhom súhlasí. "Ako Rím nechceme vzbudzovať pochybnosti o zásluhách Sevilly. Sme presvedčení, že proti nášmu súperovi sme odohrali skvelé finále a uctili sme si scénu, ktorú nám ponúkla UEFA tým najlepším spôsobom. Analyzovali sme tie najvýraznejšie incidenty aj tie zdanlivo menej evidentné a je jasné, že z disciplinárneho hľadiska nebolo rozhodovanie zápasu vyvážené," vyhlásil vo štvrtok.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies