Heger uisťuje občanov: „Začali sme pracovať na pláne pomoci."

NETKY.SK • 23 August 2022, 19:27 • 2 min
Heger uisťuje občanov: „Začali sme pracovať na pláne pomoci."

BRTIASLAVA - Eduard Heger to oznámil na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

Na úrade vlády tak dnes rokoval so zástupcami ministerstiev hospodárstva, financií, životného prostredia, dopravy a výstavby, práce, sociálnych vecí a rodiny a zástupcami z ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Ako uviedol predseda vlády, rokovanie sa uskutočnilo, lebo energetická kríza nepočká." Ide o prvé takéto medializované stretnutie, na ktorom Eduard Heger hovoril o pomoci pre občanov pred nadchádzajúcou vykurovacou sezónou a zrejme jednou z najťažších zím, ktorá nás čaká. 

 

img

 

Stretnutia sa zúčastnili aj zástupcovia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorí doposiaľ márne vyzývali vládu na stretnutie a mesiace upozorňujú na to, že ak štát nezasiahne, obyvatelia Slovenska nebudú mať z čoho splácať vysoké faktúry za energie. Vláda Eduarda Hegera podpísala Memorandum o porozumení so spoločnosťou Slovenské elektrárne, a. s., k jeho plneniu malo začať dochádzať už od 1. júla tohto roku. Doteraz sa tak však nestalo. 

 

img

 

„Tri hodiny sme diskutovali o pripravenosti na energetickú krízu. Aktuálne máme pre domácnosti rozpracované riešenie týkajúce sa elektriny a plynu. Pracujeme aj na ďalších opatreniach. Požiadal som ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby predložil strategický energetický plán na najbližšiu vykurovaciu sezónu a predstavil ho verejnosti. Už v stredu na rokovaní vlády sa budeme energetike opäť venovať," napísal predseda vlády na sociálnej sieti. 

 

Zo sveta: V Moskve pochovali zavraždenú Dariu Duginovútwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies