Hasiči majú na Silvestra najviac práce s hasením odpadových košov

NETKY.SK • 1 Január 2016, 09:26 • 2 min
Hasiči majú na Silvestra najviac práce s hasením odpadových košov

BRATISLAVA - Počas posledných rokov zasahovali hasiči na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov, ktoré zapríčinila neopatrnosť pri odpaľovaní zábavnej pyrotechniky. Často tiež vznikajú požiare zaparkovaných vozidiel, ktoré zasiahne horiaca pyrotechnika vyhodená z balkóna, okna alebo terasy. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

slovakia

left justify in out

"Za posledných päť rokov zasahovali hasiči v súvislosti s požiarmi spôsobenými zábavnou pyrotechnikou počas Silvestra v priemere 40 až 50-krát," priblížila Farkasová. Hasiči preto ľuďom, ktorí sa chystajú vítať nový rok 2016 prostredníctvom zábavnej pyrotechniky, odporúčajú, aby nevykonávali akékoľvek neodborné zásahy, nezapaľovali zábavnú pyrotechniku priamo v ruke alebo v blízkosti tváre.

 

Taktiež, aby ju neodpaľovali v sklenených fľašiach či iných nádobách a vyhli sa opätovnému zapaľovaniu zábavnej pyrotechniky v prípade, že nevybuchla. Ak po zapálení pyrotechnika nevybuchne, je podľa hasičov potrebné ju poliať dostatočným množstvom vody.

 

Ako ďalej informujú, zapálená pyrotechnika by sa nemala vyhadzovať z okien, balkónov a terás, pretože by mohol vzniknúť požiar bytu, prípadne zaparkovaných vozidiel. Neodporúčajú ju odpaľovať ani v kontajneroch či odpadových nádobách. Zabrániť by sa malo aj priamemu kontaktu maloletých osôb so zábavnou pyrotechnikou.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies