Gazprom vyvezie tento rok rekordný objem plynu, 192 miliárd m3

NETKY.SK • 11 December 2017, 06:00 • 2 min
Gazprom vyvezie tento rok rekordný objem plynu, 192 miliárd m3

MOSKVA - Energetický koncern Gazprom v tomto roku vytvorí rekord v exporte zemného plynu. Šéf koncernu Alexej Miller uviedol, že jeho vývoz dosiahne 192 miliárd kubických metrov (m3).

slovakia

left justify in out

Program investícií v nasledujúcich dvoch rokoch bude najväčší v histórii Gazpromu. V roku 2018 dosiahnu 2,4 bilióna RUB (3,4 miliardy eur). Koncern realizuje viaceré strategické medzinárodné projekty. Patrí medzi ne plynovod Sila Sibíri. Koncom roku 2019 sa ním začne dopravovať plyn do Číny. Práce budú pokračovať na Tureckom prúde a Rusko s Nemeckom by mala v rovnakom roku spojiť aj druhá vetva Severného prúdu.

 

Tento týždeň začala pracovať prvá linka na skvapalňovanie zemného plynu v Sabatte na polostrove Jamal. Prvý tanker a súčasne aj ľadoborec Christoph de Margerie bude smerovať do Číny. Flotilu tankerov bude tvoriť 15 rovnakých plavidiel. Rusko sa chce stať významným hráčom na svetovom trhu so skvapalneným plynom. Dôležité ciele v plynofikácii má koncern v nasledujúcom roku pred sebou aj na domácej pôde.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies