Frap Rock: Hudobná revolúcia bez hraníc! Kapela Dany Moment prináša inováciu do hudobného sveta

NETKY.SK • 4 September 2023, 13:15 • 2 min
Frap Rock: Hudobná revolúcia bez hraníc! Kapela Dany Moment prináša inováciu do hudobného sveta

Nápad na termín Frap vzišiel z bohatej hudobnej palety členov kapely Dany Moment, ktorí nesú v sebe rozličné hudobné vplyvy. Žáner inšpirovali skvelé kapely ako Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin, Tupac, System of a Down, Eminem, Johnny Cash, Korn alebo The Who.

slovakia

left justify in out

Kapela Dany Moment, založená v roku 2019 v Považskej Bystrici, Slovensko, predstavuje nový hudobný fenomén - Frap Rock. Kapelu Dany Moment tvoria štyria talentovaní hudobníci, Denis Kolek (spev), Michal Sluštík (gitara), Alex Šulavík (bicie) a Marek Jurčík (basgitara), ktorí spolu tvoria neobyčajný hudobný tím. Mimo pódia ich sprevádza manažér Andrej Juhaniak, ktorý im pomáha viesť kapelu k úspechu.

 

Frap - mix štýlov inšpirovaný najlepšími hudobníkmi

 

Nápad na termín Frap vzišiel z bohatej hudobnej palety členov kapely Dany Moment, ktorí nesú v sebe rozličné hudobné vplyvy. Aj keď tvorba kapely je prevažne rocková, do svojej hudby primiešavajú aj kúsok popu, rapu, grangu, funku alebo alternatívnej hudby.

Práve preto kapela pridala za novovzniknutý názov Frap slovíčko "rock". V detstve ich inšpirovali skvelé kapely ako Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin, Tupac, System of a Down, Eminem, Johnny Cash, Korn alebo The Who. Namiesto toho, aby sa obmedzili na jeden štýl, rozhodli sa spojiť tieto rozdielne prvky a vytvoriť jedinečný zvuk, ktorý pretvára hranice tradičných žánrov. Týmto vzniká Frap Rock - umelecká koláž, ktorá oživuje kreativitu a experimentovanie v hudbe.

Most medzi generáciami hudobných fanúšikov

 

 

Zatiaľ čo mnoho kapiel sa formuje v kamarátskych kruhoch s podobnými hudobnými preferenciami, Dany Moment sa rozhodli ísť inou cestou. "My sme skupina hudobníkov s rôznymi názormi a žánrami, ktoré nás inšpirujú nie rozdeľujú.Rozhodli sme sa spojiť tieto rozmanité prvky a vytvoriť niečo nové - Frap Rock," vysvetlil Michael Alset."člen kapely.Naša cesta k nájdeniu identity našej hudby trvala dlho, a Frap Rock nám konečne umožnil nájsť spoločnú cestu medzi našimi rôznymi hudobnými vplyvmi," "Tento hudobný koncept nám otvoril nové možnosti a umožnil nám tvoriť bez akýchkoľvek obmedzení."

 

„Robíme veci tak, ako ich v daný moment cítime“

 

Frap Rock neznamená vytvorenie nového žánru, ale skôr predstavuje jedinečnú definíciu a pomenovanie ich zvuku, ktorý sa vytvára spojením viacerých hudobných štýlov. Kapela si uvedomuje, že tento koncept je už zaužívaný no nikde sa nedopátrali k definícii a už vôbec nie k pomenovaniu tohto konceptu vedenia kapely. Každý člen kapely prispieva k vytvoreniu charakteristického zvuku, ktorý je ľahko rozpoznateľný a inšpirujúci. Dobrým príkladom tohto štýlu používať väčšie množstvo žánrov je napríklad kapela Red hot chili peppers.

V Dany Moment veria, že Frap Rock môže slúžiť ako most medzi generáciami hudobných fanúšikov. Ich moderný a experimentálny zvuk pritiahne mladšie generácie, zatiaľ čo staršie generácie ocenia rôznorodosť žánrov, ktoré sa v ich hudbe spájajú. Toto univerzálne hudobné hnutie sa stáva symbolom slobody prejavenia v hudbe.foto

Kapela verí, že ich definícia a pomenovanie Frap Rocku pomôže aj iným kapelám vyriešiť zmätok, ktorý často nastáva, keď sa hudobníci neriadia len jedným štýlom. Ich odvaha a kreativita sú hnacou silou tohto nového hudobného zvratu.

Skupina sa riadi mottom: „To, čo bolo včera, už nezmeníme. To, čo bude zajtra, je ešte stále vo hviezdach. Jediné na čom záleží, je daný moment. Žijeme teraz a robíme veci tak, ako ich v daný moment cítime.“

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lucie Balgová
Prelomová hudobná skupina Dany moment ako predstaviteľ žánru Frap rock, foto: Andrej Juhaniak
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies