Francúzsko vyhostilo po druhý raz v tomto roku rovnakého imáma

NETKY.SK • 20 August 2010, 08:17 • 2 min
Francúzsko vyhostilo po druhý raz v tomto roku rovnakého imáma

Francúzsko vyhostilo po druhý raz v tomto roku rovnakého imáma - Politika Francúzsko dnes po druhý raz v priebehu necelých ôsmich mesiacov vyhostilo z mešity na parížskom predmestí Seine-Saint-Denis radikálneho imáma Alího Ibrahima as-Sudániho, ktorý naďa

slovakia

left justify in out

Francúzsko dnes po druhý raz v priebehu necelých ôsmich mesiacov vyhostilo z mešity na parížskom predmestí Seine-Saint-Denis radikálneho imáma Alího Ibrahima as-Sudániho, ktorý naďalej vyvolával vo svojich kázňach nenávisť voči Západu.
      Muža už v januári tohto roku vyhostili za vyvolávanie nenávisti, podnecovanie k násiliu a velebenie džihádu (svätej vojny) v jeho domovskom Egypte, odkiaľ sa však vrátil do Francúzska.
      Šéf francúzskeho rezortu vnútra Brice Hortefeux na adresu vyhosteného duchovného vyhlásil, že jeho výroky sú v úplnom rozpore s hodnotami francúzskej spoločnosti.
      Od roku 2002 došlo podľa oficiálnych údajov k vyhosteniu 125 radikálnych islamistov z Francúzska vrátane 29 imámov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies