Francúzsko prestalo používať hydroxychlorochín pre pacientov s koronavírusom

NETKY.SK • 27.05 • Čítanie 2 min

PARÍŽ - Francúzska vláda zastavila používanie lieku proti malárii hydroxychlorochínu na liečbu pacientov s ochorením COVID-19.

slovakia

left justify in out

Stalo sa tak po tom, čo nová štúdia naznačila, že nie je účinný a predstavuje zdravotné riziko. Dekrét, ktorý ukončuje jeho používanie proti koronavírusu vo Francúzsku, zverejnili úrady v stredu.

 

Je vraj neúčinný

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaujala rovnaký postoj po tom, čo štúdia uskutočnená na 100-tisíc pacientoch na celom svete zistila, že liek je proti vírusu neúčinný a predstavuje väčšie riziko úmrtia a srdcových problémov. Štúdiu zverejnili minulý týždeň.

 

Liek na koronavírus? Francúzsky vedec uverejnil úspešné výsledky

 

Britská lieková agentúra schválila remdesivir na liečbu COVID-19


Liek vo Francúzsku zahrnuli do rôznych druhov skúšobnej liečby a používali na hospitalizovaných pacientoch. Americký prezident Donald Trump naopak jeho nasadenie podporuje a liek dokonca sám preventívne užíva. Opiera sa pritom o počiatočný výskum prominentného francúzskeho virológa Didiera Raoulta, ktorý naznačil, že redukuje príznaky vírusu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona