Francúzi prekonali strach z covidu, už sa zasa sobášia a majú deti

NETKY.SK • 18 Január 2022, 16:10 • 2 min
Francúzi prekonali strach z covidu, už sa zasa sobášia a majú deti

PARÍŽ – Ľudia vo Francúzsku, ktorí mali obavy založiť si rodinu počas prvého lockdownu v pandémii koronavírusu, zrejme dobiehajú zameškané, už uzatvárajú manželstvá a majú deti. V utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Podľa štatistiky o obyvateľstve bolo vlani vo Francúzsku o 42 percent sobášov viac než v roku 2020. Ľudia, ktorí v roku 2020 z dôvodu lockdownu odložili svoje plány na svadbu, sa rozhodli, že rok 2021 je ten pravý čas na uzatvorenie manželstva. A to spôsobilo skok v štatistike. „Áno“ hovorili v roku 2021 predovšetkým mladí ľudia, ktorí pre napätú pandemickú situáciu predtým svadbu odložili, uviedol štatistický úrad. Deväť mesiacov po prvom lockdowne, počas ktorého sa muselo obyvateľstvo prísne zdržiavať doma, pôrodnosť najprv poklesla: od polovice decembra 2020 do polovice februára 2021 sa narodilo o desať percent menej detí než v tom istom období predchádzajúceho roka, ukázala štatistika.

 

img

 

Od uskutočnenia svojho želania mať deti pravdepodobne dvojice odradila ekonomická neistota a možno aj strach z komplikácií počas tehotenstva. Avšak od marca 2021, a predovšetkým v lete, počet narodených detí prudko stúpol, takže celkovo sa vlani narodilo dokonca o niečo viac detí než v roku 2020. Podľa štatistiky stúpol počet obyvateľov Francúzska o 172.000 na 67,2 milióna. Približne dve tretiny tohto nárastu sa pripisujú prílivu migrantov, ktorý je v súčasnosti témou veľkej diskusie v kampani pred francúzskymi prezidentskými voľbami.

 

Možno vás zaujme: Koryto Račianskeho potoka vyčistia,pomôže to pri prívalových dažďochtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies