Francúzi potvrdili štart Tour 2016 pod Mont-Saint-Michel

NETKY.SK • 9 December 2014, 14:45 • 2 min
Francúzi potvrdili štart Tour 2016 pod Mont-Saint-Michel

PARÍŽ - Cyklistická Tour de France 2016 sa začne priamo pod Mont-Saint-Michel, jednou z najväčších turistických atrakcií v krajine.

slovakia

left justify in out

Spod slávneho normandského opátstva sa 2. júla pelotón v rámci úvodnej 188 km dlhej etapy vydá na pláž Sainte-Marie-du-Mont, kde sa v roku 1944 vylodili spojenci pri operácii, ktorá viedla k porážke hitlerovského Nemecka a ku koncu druhej svetovej vojny. Miesto vošlo do dejín ako pláž s krycím názvom Utah. Druhá etapa bude viesť zo Saint-Lo do Cherbourg-Octeville a jazdci prekonajú 182 km.

 

"Mont-Saint-Michel bude majestátnou kulisou pre prvé kilometre, ktoré cyklisti zdolajú," povedal riaditeľ pretekov Christian Prudhomme. 

 

Bude to 103. ročník slávnych etapových pretekov, ale prvý s úvodom v departmáne Manche v Normandii. Región už hostil pelotón TdF 23-krát medzi rokmi 1911 (Cherbourg) a 2013 (časovka z Avranches do spomenutého Mont-Saint-Michel). twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies