FOTO Vojtěch Dyk a B-Side Band pokrstili nový album Deska

NETKY.SK • 5 December 2014, 17:03 • 2 min
FOTO Vojtěch Dyk a B-Side Band pokrstili nový album Deska

BRATISLAVA - Český spevák Vojtěch Dyk pokrstil vo štvrtok večer po troch rokoch intenzívnej spolupráce s formáciou B-Side Band v Bratislave prvý štúdiový album s názvom Deska.

slovakia

left justify in out

Nahrávka prináša desať originálnych skladieb v českom i anglickom jazyku z pera Martina Kudličku, Borisa Urbánka, Ondra Brouseka, Vratislava Šlapáka či Tomáša Vunderle Koudelku.

 

Autori dlho zvažovali, ako svoje dielo pomenujú. "Dlho sme premýšľali, aký názov tomu dáme, až nám napadlo, že by sa mal volať Deska, lebo je to naša prvá autorská "deska“, vysvetlil Dyk počas krstu. 


Za krstných rodičov albumu si zvolili Adrianu Kučerovú, Táňu Pauhofovú a Petra Lipu. "Nám sa páčilo, že je každý tak trochu z inej branže, i keď dvaja z hudobnej, no každý z nich akoby z úplne iného cípu a tá doska je tiež taká všehochuť,“ priblížil 29-ročný rodák z Prahy. 

 

"Big bandy boli vždy moja láska, takže keď počujem big band a dobrého speváka, tak to vnímam veľmi príjemne. Vojta poznám, odkedy začala jeho spolupráca s big bandom, sme kolegovia. Želám mu všetko najlepšie, nech sa to CD predáva, to je teraz už najdôležitejšie, tu umenie už skončilo. V tú chvíľu, keď je to z fabriky dovezené a už je to v krabiciach, tak je to tovar a ten chcem, aby ľudia počúvali a kupovali si, to je dôležité,“ povedal známy slovenský džezman Peter Lipa. 


"Vojta je pre mňa asi najlepší spevák momentálne v celom Česko-Slovensku. Ja som sa zaľúbila do neho ako do speváka v podstate od prvého počutia. Želám poslucháčom Desky, nech im spôsobuje eufóriu a vzrušivosť, presne tie pocity, ktoré má myslím každý, kto dôjde na Vojtov koncert,“ pridala sa so svojím prianím obľúbená herečka Tatiana Pauhofová. "Vojtu a B-Side Band mám strašne rada. Vojta je môj blízky kamarát, poznáme sa roky, bola som na ich koncerte, ich hudbu si púšťam, takže pre mňa to bola česť. Je to hravé, je to zábavné a je to hlavne hudobne veľmi kvalitné. Albumu by som zaželala, aby potešil mnohé ušká, tak ako aj mňa Vojta potešil svojim nádherným spevom. Ja dúfam, že si nájde veľa slovenských poslucháčov,“ zaželala albumu operná diva Adriana Kučerová. 

 

"Na Doske je všetko od opery cez pop až po swing. Album sme vyrábali s láskou a poctivo, je to naše prvé dieťa, ktorého semeno sme zasiali niekedy pred tromi rokmi a doteraz sme si na ňom dávali záležať. Pozorovali sme, ako rastie, kvitne, opadá a stále rastie, nabaľuje na seba ďalších spolupracovníkov, až vzniklo to, čo aj zo stromu môžete poctivou prácou vydobyť,“ dodal Dyk. "Je to naše spoločné dieťa a robilo sa to dlho, dlho sme nad tým premýšľali, tie veci sú z polovice úplne nové, nikdy neboli hrané naživo. Spolupráca s Vojtom bola krásna. Je to taký mix swingu, popu, džezu a funky, sú tam pesničky o láske, o pohode, o alkohole, o uvoľnení, rôzne texty. Vojta je obrovský talent, takých talentov tu bolo len niekoľko a Vojta k nim patrí. Narodiť sa pre big band sa nepodarí len tak každému, pretože utiahnuť energiu osemnástich ľudí už potrebuje skutočne fond a vedieť sa v tom pohybovať, čo Vojta zvláda bravúrne, spolupráca je čím ďalej, tým lepšia,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA bandlíder Josef Buchta. 

 

Vojtěch Dyk s B-Side Bandom v súčasnosti pripravujú česko-slovenské turné Deska Tour 2015, ktoré odštartujú 18. februára v českom Třebíči. Do Bratislavy v rámci turné zavítajú 9. apríla. "Na turné budeme hrať všetky skladby z tohto albumu a ďalšie nové, a určite to bude stáť za to,“ priblížil Buchta. Na Slovensko sa podľa jeho slov všetci už teraz veľmi tešia. "Kedykoľvek hráme na Slovensku, tak tá atmosféra je jedna z najlepších, pretože Slováci sú takí živelní, oveľa skôr sa odviažu a srdiečko tam pulzuje,“ dodal. Nové skladby, ktoré vzniknú v nastávajúcom období, by chceli Vojtěch Dyk a B-Side Band vydať na ďalšom albume v horizonte dvoch rokov.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies