FOTO Polícia našla pri ukrajinskej hranici 15 balíkov s cigaretami, únik na dani predbežne vyčíslili na sumu 49.597 eur

NETKY.SK • 25 Júl 2017, 12:07 • 2 min
FOTO Polícia našla pri ukrajinskej hranici 15 balíkov s cigaretami, únik na dani predbežne vyčíslili na sumu 49.597 eur

INOVCE – Cigaretový kontraband odhalili policajti v pondelok (24.7.) vo večerných hodinách v lesnom poraste v katastrálnom území obce Inovce v okrese Sobrance. V 15 balíkoch obalených lepiacou páskou sa nachádzalo spolu 2500 kartónov cigariet značky Jin Ling a 100 kartónov značky NZ Gold.

slovakia

left justify in out

"Únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na sumu 49.597 eur," uviedla dnes hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

 

Pre podozrenie zo spáchania prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

 

Kopernická ďalej informovala o zadržaní štátneho príslušníka Ukrajiny, ktorého v nedeľu (23.7.) dopoludnia kontrolovali hraniční policajti v katastrálnom území obce Petrovce v okrese Sobrance.

 

"Cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiaval sa tu neoprávnene, preto bol administratívne vyhostený s uložením zákazu vstupu na naše územie," uviedla hovorkyňa.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies