FOTO Ľadové medvede dnes prijali nových členov

NETKY.SK • 24 December 2014, 14:00 • 3 min
FOTO Ľadové medvede dnes prijali nových členov

BRATISLAVA - Ľadové medvede dnes na bratislavských Zlatých pieskoch „krstili“ nových členov.

slovakia

left justify in out

Nové medvede vítali aj svojou hymnou "My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach. S odvahou si zaplávame v ľadových vodách." Krst prebieha jednoducho. Adept vstúpi do vody a predseda mu poleje hlavu vodou a povie: Krstím Ťa na Ľadového Medveďa“. Otužilec dostane aj krstný list, mimochodom veľmi pekný. Je na ňom napísaná okrem dátumu aj aktuálna teplota vody a vzduchu podľa vývinu počasia sa bude na tohtoročných krstných listoch vynímať teplota vody asi 5°C.

 

Medvede sa na zimné kúpanie pripravujú od jesene. Najmä pre začiatočníkov je potrebné, aby sa každé ráno sprchovali v studenej vode. Kto má záujem o otužovanie a chce sa stať ľadovým medveďom musí "prežiť" prvú zimu. Ak ho neprejde prvotné nadšenie, na začiatku ďalšej zimnej sezóny ho pokrstia za člena Ľadových Medveďov Bratislava. 

 

"Normálny človek bez prípravy by po plávaní v studenej vode dostal zápal pľúc," povedal Cyril Paštinský, ktorý sa otužuje už viac ako 35 rokov. Otužilci sa stretávajú každú nedeľu. Plávať chodia do stojatých vôd, ale aj do riek ako sú Dunaj, Váh, či Morava. "Sú medzi nami vynikajúci plavci, traja zdolali kanál La Manche, ale aj Gibraltar," dodal Paštinský.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies