Fínsko sa pripravuje na zánik eura

NETKY.SK • 17 August 2012, 07:18 • 2 min
Fínsko sa pripravuje na zánik eura

Fínsko sa pripravuje na zánik eura - Svet Predstavitelia členských krajín eurozóny sa musia pripraviť na blížiaci sa zánik eura. Povedal to fínsky minister zahraničných vecí Erkki Tuomioja v rozhovore pre dnešné vydanie britských novín Daily Telegraph.

slovakia

left justify in out

img

Predstavitelia členských krajín eurozóny sa musia pripraviť na blížiaci sa zánik eura. Povedal to fínsky minister zahraničných vecí Erkki Tuomioja v rozhovore pre dnešné vydanie britských novín Daily Telegraph.
      Tuomioja uviedol, že Fínsko sa pripravilo na rozpad eurozóny akcieschopným plánom pre všetky možné scenáre.
      "Nie sú stanovené pravidlá opustenia eura, ale ide len o otázku času. Buď sa odčlení juh alebo sever, pretože zvieracia kazajka v podobe tejto meny spôsobuje miliónom ľudí trápenie a ničí budúcnosť Európy," citoval britský denník slová šéfa fínskej diplomacie.
      "Je to úplná pohroma. Takýmto spôsobom prídeme o všetky peniaze, no nikto v Európe nechce byť prvý, čo sa vzdá eura a bude znášať všetky výčitky," povedal Tuomioja.
      Dlhoročný minister a skúsený politik konštatoval, že rozpad eurozóny by Európsku úniu posilnil.
      "Nie je to niečo, čo by niekto vo Fínsku presadzoval, tobôž nie vláda. Musíme však byť pripravení. Zánik eura neznamená koniec Európskej únie. Môže to prispieť k lepšiemu fungovaniu EÚ," povedal fínsky politik podľa agentúry Reuters.
      Fínsko, ktoré disponuje právom veta pri hlasovaní o každom novom opatrení na záchranu spoločnej európskej meny, požadovalo od Grécka a Španielska majetkové záruky výmenou za schválenie medzinárodnej finančnej pomoci na odvrátenie dlhovej krízy v týchto krajinách.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies