Figeľ zmenil trasovanie R7, aby projekt zdržal pre nedostatok peňazí

NETKY.SK • 9 September 2010, 7:19 • 2 min
Figeľ zmenil trasovanie R7, aby projekt zdržal pre nedostatok peňazí

Figeľ zmenil trasovanie R7, aby projekt zdržal pre nedostatok peňazí

slovakia

left justify in out

img

Minister dopravy Ján Figeľ (KDH) zmenil trasovanie výstavby rýchlostnej cesty R7, aby projekt zdržal. Podľa bývalého šéfa rezortu dopravy a poslanca za Smer-SD Ľubomíra Vážneho totiž minister na projekt nemá dostatok peňazí.
      "Mne to pripadá tak, že minister Figeľ, keďže vie, že nebude mať dostatok prostriedkov, tak hľadá bariéry a mení tieto stavby, ktoré sú koncepčne pripravené, aby ich mohol odsunúť. V tomto volebnom období, aby mohol nachystať iba papiere, ak vôbec ich nachystá, vediac, že nebude vedieť naakumulovať finančné prostriedky na túto výstavbu," domnieva sa Vážny.
      Rozhodnutie Figeľa zmeniť trasovanie zo zeleného na červený variant označil za diletantizmus, pretože k nemu pristúpil bez poznania problematiky. "Zelený variant znamenal cenu približne 2,8 miliardy eur, samostatné užívanie stavby a odovzdanie do užívania do roku 2012," podotkol.
      Červený variant cesty medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou síce podľa Vážneho znamená rovnakú cenu, ale zhotovená stavba nebude samostatne užívaniaschopná bez dostavania privádzača. "A to za ďalšie 3 miliardy eur zo štátneho rozpočtu," zdôraznil. Tento variant má aj environmentálny problém.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona