Figeľ nepredĺžil termín finančného uzatvorenia 1. balíka PPP

NETKY.SK • 3 September 2010, 07:25 • 2 min
Figeľ nepredĺžil termín finančného uzatvorenia 1. balíka PPP

Figeľ nepredĺžil termín finančného uzatvorenia 1. balíka PPP

slovakia

left justify in out

img

Šéf rezortu dopravy Ján Figeľ nepredĺžil termín finančného uzatvorenie takzvaného prvého balíka projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP), ktorý sa mal použiť na výstavbu vybraných úsekov D1.
"Ani do 30. augusta nám nebola dodaná uzávierka zmluvy, preto exspirovala. Rozhodol som sa viackrát nepredlžovať tento proces, keďže ministerstvo nemá istotu, že prvý balík bude finančne krytý a bude možné výstavbu začať v celom rozsahu," povedal dnes novinárom na tlačovej konferencii Figeľ.
Minister uviedol, že chce, aby sa na Slovensku aj naďalej stavalo, ale zodpovedne a transparentne. "Máme zdroje z eurofondov a v štátnom rozpočte sa tiež nájdu finančné prostriedky," konštatoval Figeľ. Neobáva sa, dodal, že by z rezortu financií na výstavbu diaľnic peniaze nedostal.
Šéf ministerstva dopravy už 11. augusta po rokovaní vlády uviedol, že výstavba vybraných úsekov diaľnice D1 na severe krajiny by sa nemusela realizovať prostredníctvom PPP.
Uzavretie prvého balíka na výstavbu D1 sa posúvalo niekoľkokrát. Prvý raz sa posunulo z polovice apríla na koniec mesiaca, následne do 28. mája, potom ho Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR po rokovaniach s EK odsunulo do 11. júna 2010 a následne do konca júna. Posledný termín bol 30. augusta.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies