Fidesz stratil za dva mesiace 800-tisíc priaznivcov; volilo by ho 25 %

NETKY.SK • 11 December 2014, 10:11 • 2 min
Fidesz stratil za dva mesiace 800-tisíc priaznivcov; volilo by ho 25 %

BUDAPEŠŤ - Pokles podpory vládnej strany Fidesz pokračoval aj začiatkom decembra. Kým v októbri by tento politický subjekt volilo ešte 35 percent oprávnených voličov, v novembri to už bolo 30 percent a v decembri iba 25 percent. Vyplýva to z výsledkov prieskumu maďarského inštitútu Ipsos, ktoré dnes zverejnila agentúra MTI.

slovakia

left justify in out

Tábor priaznivcov Fideszu za dva mesiace opustilo 800.000 voličov. Najväčší úbytok zaznamenali u ľudí žijúcich na vidieku a u starších ľudí, pričom mierne nadpriemerný pokles priaznivcov je badateľný aj v kategórii inteligencie, bohatých ľudí a obyvateľov hlavného mesta. 
      

Spomedzi opozičných strán si posilnil pozície ultrapravicový Jobbik, ktorý po novembrových 12 percentách získal v decembri 14 percent. Maďarská socialistická strana (MSZP) zostáva treťou najsilnejšou parlamentnou stranou - podporilo ju 11 percent respondentov, rovnako ako v novembri. 
      

Po tri percentá voličov preferovali ochranársku stranu Politika môže byť iná (LMP) a Demokratickú koalíciu (DK).  Pomer pasívnych voličov ďalej stúpa: v novembri to bolo z októbrových 30 percent o päť percent a v decembri o ďalšie štyri percentá na 39 percent. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies