Fico vyzval vládu, aby sa Slovensko zaradilo medzi múdre krajiny zásobované plynom

NETKY.SK • 29 Apríl 2022, 16:17 • 2 min
Fico vyzval vládu, aby sa Slovensko zaradilo medzi múdre krajiny zásobované plynom

BRATISLAVA – Vláda, ale aj prezidentka Zuzana Čaputová by mali Slovensko zaradiť medzi múdre krajiny Európskej únie (EÚ). Mali by pracovať na riešení, aby Slovensko naďalej bolo zásobované plynom aj ropou. Vyzval ich na to poslanec a líder opozičného Smeru-SD Robert Fico na piatkovej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR. Tvrdí, že ohrozujú energetickú bezpečnosť SR.

slovakia

left justify in out

„Nech prestanú počúvať pokyny a rozkazy zo Spojených štátov a nech nájdu také riešenie, možno aj cez nejakú výmenu eur za ruble, ako sa tu ponúka, aby Slovensko naďalej bolo krajinou, ktorá bude zásobovaná tak plynom, aj ropou,“ adresoval vláde aj slovenskej hlave štátu. Rusi sa podľa neho správajú racionálne, keď požadujú platby v rubľoch.

 

img

 

Poukázal na to, že niektoré krajiny už hovoria o tom, že si „nezruinujú ekonomiku“. Pripustil, že Slovensko potrebuje pokračovať v ďalšej diverzifikácii, ale nedá sa to urobiť zo dňa na deň. Vláda podľa Fica rozkladá vnútornú bezpečnosť, hodnoty a ohrozuje aj energetickú bezpečnosť.

 

img

 

Kritizoval tiež odporúčania Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ako šetriť energie. Tie podľa jeho slov zahŕňajú aj také odporúčania, ako „dvere rúry na pečenie majte zatvorené“. „Ja sa stále pýtam mojich kolegov, ktorí mi to ukazovali, a ma presviedčajú, že si zo mňa neurobili prvý apríl. Lebo toto musí byť prvý apríl,“ dodal.

 

Možno vás zaujme: Policajti našli v dome mŕtveho muža. Ide o známeho podnikateľatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies