Fico rešpektuje odmietnutie kandidatúry Procházku

NETKY.SK • 13 December 2016, 15:21 • 2 min
Fico rešpektuje odmietnutie kandidatúry Procházku

BRATISLAVA – Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) rešpektuje rozhodnutie poradného výboru Rady EÚ, ktorý definitívne odmietol Radoslava Procházku ako kandidáta na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ. Slovensko bude musieť podľa premiéra zrejme vybrať ďalšieho kandidáta.

slovakia

left justify in out

„Ja som pána Procházku podporil aj ako predseda vlády. Myslím si, že čo sme mohli urobiť zo strany vlády na naplnenie tejto kandidatúry bolo urobené a toto rozhodnutie, ktoré už som aj ja započul, musím rešpektovať,“ uviedol Fico.

 

Premiér sa bez oficiálneho oznámenia z Bruselu nechcel k odmietnutiu Procházku bližšie vyjadrovať. „Pravdepodobne, ak sa človek politicky angažuje, tak to môže byť do budúcnosti prekážka pri pokusoch obsadzovať tieto pozície, ktoré sú vnímané právnicky veľmi neutrálne a nezávisle. Bude asi potrebné sa pozrieť po inom kandidátovi, ale aj musím rešpektovať rozhodnutie príslušných orgánov,“ doplnil.

 

Denník N dnes informoval, že Procházku definitívne odmietli v pondelok (12. 12.) na poradnom výbore Rady EÚ. Procházku pred niekoľkými týždňami vypočul poradný výbor Súdneho dvora, ktorý podľa neoficiálnych informácií nepresvedčil, píše denník.

 

Procházka podľa svojho vyjadrenia pre Hospodárske noviny stanoviská výboru nepozná, ďalší postup chce nechať na vládu. "Celá táto moja situácia, ktorá začala výsledkom volieb, je niečo, čo v mojom živote muselo prísť, som rád, že to prišlo a vyjdem z toho silnejší, ako som bol predtým," reagoval pre Hospodárske noviny.

 

Procházka je už druhým kandidátom Slovenska na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ, ktorý je prvou inštanciou Súdneho dvora EÚ. Pred ním neuspela kandidátka Mária Patakyová pre nedostatočnú znalosť francúzskeho jazyka. Súdna rada zvolila Procházku za ďalšieho kandidáta 19. septembra, vláda kandidatúru odsúhlasila 28. septembra. Slovensko je poslednou krajinou, ktorá nemá post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ obsadený.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies