Fico: Obce nebudú prijímať asýrskych kresťanov, postará sa o nich štát

NETKY.SK • 6 December 2015, 13:20 • 2 min
Fico: Obce nebudú prijímať asýrskych kresťanov, postará sa o nich štát

BRATISLAVA - Asýrski kresťania, ktorých má prijať Slovensko, aby im poskytlo ochranu, nebudú prerozdeľovaní do obcí v Nitrianskom kraji. Vec preberie do svojich rúk štát. V dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).

slovakia

left justify in out

Fico reagoval na informácie, že proti prijatiu migrantov v obciach sa dvíha odpor. Premiér to vysvetľuje prirodzeným strachom z migrantov, ktorý nastal po teroristických útokoch v Paríži 13. novembra.

 

Kritizoval však najmä to, že v prípade dobrovoľného prijatia kresťanov z Iraku si niektorí zmýlili princíp dobrovoľnosti so ziskovou činnosťou. "Nebudem podporovať kšeftovanie tých, ktorí si mysleli, že prenajmú objekt pre migrantov a za to budú tri roky dostávať peniaze. To je dobrovoľnosť?" povedal Fico.

 

Ako zdôraznil, obce nebudú nikoho prijímať. "Štát preberie zodpovednosť. Myslím si, že minister vnútra má vlastnú schému," povedal premiér.

 

Predseda vlády zároveň poukázal na to, že asýrski kresťania, ktorí majú prísť na Slovensku, sú doma v Iraku vystavení hrozbe zabitia. "Preto musíme nájsť mechanizmus, ktorý nevyruší slovenskú verejnosť, no zároveň ohrozeným asýrskym kresťanom poskytne ochranu," povedal Fico.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies