Fico nešetril kritikou na adresu ministra Mikulca

NETKY.SK • 18 Február 2022, 11:56 • 2 min
Fico nešetril kritikou na adresu ministra Mikulca

BRATISLAVA - Líder Smeru-SD Robert Fico dnes vyjadril ostrú kritiku pri predkladaní návrhu na odvolanie Mikulca z funkcie. Hovorí o zneužívaní trestného práva v politickom boji, poukázal na viaceré kauzy spájané s ministrom vnútra.

slovakia

left justify in out

„My ho považujeme za panáka, figúrku, ktorá robí špinavú robotu," uviedol Fico na adresu Mikulca s tým, že koalícia sa snaží od začiatku urobiť zo Smeru-SD zločineckú skupinu. Tvrdí, že sa pritom od začiatku cielene rozhodla ísť cestou zneužívania trestného práva, aby ktokoľvek, na koho ukážu prstom, bol obvinený, zadržaný a vzatý do väzby. Poukázal aj na rozhodnutia Ústavného súdu SR o porušení práv ľudí v niektorých prípadoch. Koalícii povedal, nech si veľmi dobre zapamätá, čo urobila bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Podľa Fica ho do väzenia ho dostali ich "nohsledi".

 

img

 

Pripomenul podozrenia z existencie skupiny v rámci orgánov činných v trestnom konaní, ktorá mala manipulovať vyšetrovania viacerých káuz. Hovoril o zásahoch do vyšetrovania či o jeho marení a nadužívaní inštitútu väzby.

 

Súčasná koalícia podľa Fica stráca dôstojnosť okrem iného aj v "megaškandále Mikulca".

 

„Tento škandál má dva rozmery – prvý je, že nikdy v histórii moderného Slovenska nebolo takto zneužívané trestné právo na politické účely, ale rovnako má rozmer v tom, že nikdy médiá takto neodignorovali škandál zneužívania trestného práva voči opozícii," uviedol líder Smeru-SD. Skonštatoval, že klamstvá o súčasnej opozícii, ako napríklad "vymyslené účty na Belizé" a podobne, šírili médiá a neskôr sa to odrazilo aj na volebnom výsledku.

 

 

Fico namieta voči slovám koalície o tom, že polícia má voľné ruky. Pýta sa, ako ich môže mať voľné, keď policajti dostávajú pokyny od konkrétnych ľudí. Zároveň kritizoval i špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, pripomenul otázky o jeho bezpečnostnej previerke, ktorú mal získať nezákonne. Okrem toho kritizoval prezidentku SR Zuzanu Čaputová, ktorá podľa neho chránila obvinených vyšetrovateľov NAKA.

 

Prečítajte si: Pozitívni poslanci budú hlasovať z balkóna

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies