Fico: Ak prídu na Ukrajinu zbrane, bude to veľká vojna

NETKY.SK • 11 Február 2015, 16:50 • 2 min
Fico: Ak prídu na Ukrajinu zbrane, bude to veľká vojna

BRATISLAVA - Slovensko odmieta dodávku zbraní na Ukrajinu, no nedá sa zabrániť, ak sa iný členský štát rozhodne zbrane nášmu východnému susedovi poskytnúť.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„Ak sa individuálny členský štát aliancie rozhodne, tomu sa nedá zabrániť,“ povedal na rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti premiér Robert Fico. Podľa neho sa nedá vylúčiť, že prídu individuálne rozhodnutia štátov NATO poskytnúť Ukrajine zbrane. „Ak tam prídu zbrane, bude to normálna veľká vojna,“ vravel premiér.

 

Predseda vlády Fico prišiel poslancov európskeho výboru informovať o svojej ceste do Bruselu, kde sa vo štvrtok koná summit Európskej rady. Témami lídrov krajín EÚ budú podľa Fica Ukrajina a boj proti terorizmu. Čas na témy hospodárskej a menovej únie zrejme nezvýši, odhaduje šéf slovenského kabinetu. „Pokiaľ ide o terorizmus, jednou z našich prvoradých úloh je urýchliť a zastaviť vojenskú a ekonomickú expanziu Islamského štátu,“ uviedol Fico s tým, že treba obmedziť presun tzv. zahraničných bojovníkov do krajín s konfliktami. 

 

Slovensko je pripravené Ukrajine ďalej pomáhať v humanitárnej oblasti, pripomenul Fico. „Ukrajina dnes nie je normálna, je v katastrofálnom stave,“ vravel. Fico tiež poznamenal, že podľa jeho informácií je na Ukrajine demoralizácia. „Znie to čudne, ale mladí chlapci sa schovávajú do lesa, nerozumejú, prečo by mali ísť bojovať a zabíjať sa občania tohto istého štátu,“ dodal. Podľa Fica existujú dva varianty. „Jeden je vlečúca sa vojna a široké hospodárske sankcie voči Rusku. Druhý variant je prímerie,“ zhodnotil s tým, že slovenská vláda podporuje iniciatívu nemeckej kancelárky a francúzskeho prezidenta a ich mierový plán. Fico tiež zopakoval, že politika sankcií nikam nevedie. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies