Festival Víno Tirnavia 2023 ponúkne návštevníkom viac ako dve stovky slovenských vín

NETKY.SK • 18 Máj 2023, 15:00 • 2 min
Festival Víno Tirnavia 2023 ponúkne návštevníkom viac ako dve stovky slovenských vín

TRNAVA - Viac ako dve stovky slovenských vín ponúkne návštevníkom festival Víno Tirnavia 2023, ktorý v tomto roku oslavuje dvadsať rokov od svojho vzniku.

slovakia

left justify in out

Medzinárodná súťažná výstava je už niekoľko rokov považovaná za najprísnejšiu slovenskú vinársku súťaž, ktorá sa stala lídrom v oblasti zavádzania nových moderných prvkov do hodnotiaceho systému. Prezentácia vín verejnosti a možnosť ochutnať z tých, ktoré predstavujú to najlepšie, čo sa na Slovensku urodilo, je pre milovníkov vína najdôležitejšou časťou celého podujatia. Ochutnávka sa uskutoční v piatok (19. 5.) od 16.00 do 22.00 h a v sobotu (20. 5.) od 15.00 do 22.00 h na nádvorí radnice a na Hlavnej ulici.

 

img

 

Porotcovia tento rok udelili ocenenie šampióna 11 vínam, Veľká zlatá medaila bola udelená šiestim vínam a na zlatú medailu dosiahlo 47 vín. Podmienky na udelenie striebornej medaily splnilo 137 vín. "Takmer polovicu ocenení sme udelili vínam ročníka 2022, pričom dominovali biele vína. Tie sa vyznačujú harmóniou, eleganciou, ale predovšetkým sú krásne živé a šťavnaté s podmanivou ovocnosťou, čo platí aj o vínach ružových. Červené sa, naopak, vyznačujú zamatovou textúrou, šírkou a hĺbkou, ktorú dosiahli viacročným zrením," hovorí hlavný organizátor a predseda hodnotiacich komisií Tibor Vittek.

 

Pre návštevníkov organizátor mesto Trnava pripravilo aj koncertné vystúpenia, predstavia sa laureáti Krištáľového krídla, Lash &Grey, tiež Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Záver bude v piatok v podaní Miloša Biháryho a Vanessy Šarközi a ich hudobného projektu s nádychom gypsy štýlu. V sobotu navodí atmosféru hudobný projekt Headmovers, ktorý spája vo svojej tvorbe prvky jazzu, soulu, hip-hopu a R'n'B. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies