Festival Glastonbury zakázal plastové fľaše

NETKY.SK • 28 Február 2019, 16:23 • 2 min
Festival Glastonbury zakázal plastové fľaše

LONDÝN - Organizátori britského hudobného festivalu Glastonbury zakázali plastové fľaše so zámerom zamedziť hromadenie odpadového materiálu a znížiť škodlivý dosah na životné prostredie.

slovakia

left justify in out

Na podujatí sa od tohto roku nebudú predávať voda balená v jednorazových plastových fľašiach. Organizátori vyzývajú návštevníkov festivalu, aby si priniesli znovu použiteľné nádoby, do ktorých si budú môcť načerpať vodu z voľne dostupných pitných zdrojov rozmiestnených v areáli festivalu, informuje denník The Guardian.

 

img

 

Organizátori zároveň hodlajú zvýšiť počet stánkov medzinárodnej neziskovej organizácie WaterAid, ktorá na charitatívnej báze zabezpečuje pitnú vodu pre ľudí v postihnutých oblastiach sveta.

 

 

Zásobovanie zákulisia bude takisto bez plastových fliaš; vystupujúcim umelcom budú naporúdzi vopred pripravené nápoje a znovu použiteľné fľaše na vodu.

 

img

 

V roku 2017 zanechali návštevníci festivalu po sebe 1,3 milióna plastových fliaš, pričom priamo na mieste sa ich predalo vyše milióna kusov. Ochranárska organizácia Greenpeace odhaduje, že každý rok sa do oceánov na celom svete dostane 12,7 milióna ton plastového odpadu.

 

 

Festival vznikol v roku 1970 a koná sa pri obci Pilton v anglickom grófstve Somerset. Jeho aktuálny ročník sa uskutoční 26. - 30. júna. Vlani malo podujatie prestávku z dôvodu regenerácie prírodného povrchu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies