Fedor: Zachovanie EÚ je pre Slovensko nevyhnutnosť

NETKY.SK • 22 Február 2016, 11:29 • 2 min
Fedor: Zachovanie EÚ je pre Slovensko nevyhnutnosť

BRATISLAVA - Zachovanie Európskej únie je pre Slovensko nevyhnutné. Myslí si to nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva mimoparlamentnej #Siete Martin Fedor.

slovakia

left justify in out

V súvislosti s riešením migračnej krízy zdôrazňuje potrebu zabezpečenia ochrany schengenských hraníc. "Nemôžeme len tak konštatovať, že sa rozpadá Schengen. Práve v čase, kedy prechádza najťažšou krízou. Rozpadom Schengenu môžu začať procesy, ktoré nebudú pod kontrolou a ktoré by iste neviedli k zlepšeniu života našich občanov," povedal dnes pre TASR.  

 

Budúcnosť únie podľa neho závisí hlavne od toho, či vieme udržať poriadok na vonkajšej hranici Európskej únie. "Ak sa to podarí, potom bude riadne fungovať aj Schengen, aj Európska únia. A pre Slovensko je v dnešnej neistej dobe zachovanie Európskej únie životnou nevyhnutnosťou," doplnil Fedor.

 

Slovenská politická reprezentácia musí podľa neho podporiť také kroky, ktoré pomôžu EÚ prekonať súčasnú krízu a nájsť východiská do budúcnosti. "Skutočná ochrana vonkajšej hranice je jedným z takýchto nevyhnutných krokov," uzavrel Fedor.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies