FBI vie o 60 skupinách kybernetického zločinu napojených na štáty

NETKY.SK • 25 Február 2015, 06:31 • 2 min
FBI vie o 60 skupinách kybernetického zločinu napojených na štáty

WASHINGTON - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) má informácie o 60 rôznych skupinách predstavujúcich "kybernetickú" hrozbu, ktoré sú napojené na národné štáty. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Podľa vedúceho divízie FBI pre kybernetickú kriminalitu Josepha Demaresta úrad v priebehu mesiaca od prvej správy od spoločnosti Sony Pictures o rozsiahlom kybernetickom útoku zistil, že za ním stojí Severná Kórea.

 

Ministerstvo zahraničných vecí USA a FBI dnes tiež oznámili odmenu tri milióny dolárov (2,65 mil. eur) za informácie, ktoré povedú k zatknutiu alebo usvedčeniu Rusa Jevgenija Bogačova. Tohto muža obvinili v Spojených štátoch z prevádzkovania siete pre počítačové útoky známej ako GameOver Zeus, ktorá z účtov bánk po celom svete údajne ukradla vyše 100 miliónov dolárov (88,28 mil. eur).

 

Podľa Demaresta je suma tri milióny dolárov za informácie vedúce k Bogačovovi, ktorý sa pravdepodobne zdržuje v Rusku, najvyššou odmenou ponúknutou v prípade kybernetického zločinu vyšetrovaného v USA.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies