Exnovinára odsúdeného za lúpežnú vraždu prepustili na slobodu

NETKY.SK • 29 Február 2016, 13:00 • 2 min
Exnovinára odsúdeného za lúpežnú vraždu prepustili na slobodu

BRATISLAVA - Slovenského exnovinára, ktorého odsúdili v roku 1996 za lúpežnú vraždu na 25 rokov odňatia slobody, nepodmienečne prepustil koncom minulého roka Okresný súd v Trnave podmienečne na slobodu.

slovakia

left justify in out

TASR o tom dnes informovali justičné zdroje. Bývalý novinár v súčasnosti už neexistujúceho denníka Slovenská republika splnil pôvodne lehotu na podmienečné prepustenie už v júli 2011. Príslušný súd mu však dva razy žiadosť o podmienečné prepustenie v roku 2011 a v roku 2013 zamietol.

 

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR 10. decembra 1996 potvrdil rozsudok bratislavského Mestského súdu z 26. marca toho istého roku, ktorý odsúdil za spáchanie trestného činu lúpežnej vraždy exnovinára a jeho bývalú manželku na nepodmienečné odňatie slobody v trvaní 25, respektíve 14 rokov. "S manželkou sme neplánovali vraždu, plánovali sme iba lúpež," uviedol v rámci odvolacieho konania pred senátom NS SR bývalý novinár. Jeho exmanželka svoj čin oľutovala.

 

Krvavá udalosť sa odohrala 3. augusta 1994, keď pod zámienkou výmeny peňazí vlákala jeho bývalá manželka do auta občana bývalej Juhoslávie Rustamaja Xhejmala, na ktorého počas jazdy ulicami Bratislavy muž vystrelil z malokalibrovej zbrane a ťažko ho zranil. Ešte žijúcu obeť potom odviezli k ramenu Malého Dunaja, kde trestný čin vraždy páchateľ chladnokrvne dokončil dvoma výstrelmi do hlavy. Zviazané a poklopom zaťažené telo hodili do Malého Dunaja, mŕtvolu však voda onedlho vyplavila.

 

Automobil značky Škoda, ktorý mal páchateľ požičaný od nič netušiacich rodičov manželky, následne zlikvidovali. Ulúpené peniaze - viac ako 300.000 Sk - použili na svoju vlastnú potrebu. Xhejmal mal stánok rýchleho občerstvenia pred bývalým obchodným domom Prior na bratislavskom Kamennom námestí. Vraždu Xhejmala údajne chcel exnovinár spáchať už predtým, no jeho čin mu nevyšiel, lebo nemal k dispozícii auto. Po vražde dvojica odcestovala do zahraničia na dovolenku.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies