Euroskupina bude dnes hovoriť o Grécku a návrhoch rozpočtov štátov eurozóny

NETKY.SK • 5 December 2016, 11:35 • 2 min
Euroskupina bude dnes hovoriť o Grécku a návrhoch rozpočtov štátov eurozóny

BRUSEL - Návrhy budúcoročných rozpočtov štátov eurozóny a grécky záchranný ekonomický program budú hlavnými témami dnešného stretnutia Euroskupiny. Slovensko bude zastupovať minister financií SR Peter Kažimír.

slovakia

left justify in out

Diskusia o rozpočtoch bude vychádzať z hodnotenia, ktoré vypracovala Európska komisia (EK). Návrhy jednotlivých rozpočtov členských štátov rozdelila na tri skupiny. Do skupiny, ktorá splnila všetky požiadavky, EK zaradila len päticu štátov vrátane Slovenska. EK nehodnotila grécky rozpočet.

 

Ministri financií eurozóny dnes znova vyhodnotia pokrok Grécka v plnení podmienok tretieho záchranného programu. Mali by diskutovať aj o krátkodobých opatreniach na zmiernenie dlhovej záťaže Grécka.

 

Proti zmierneniu dlhu Grécku sa v nedeľu postavil nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. Vyhlásil, že to Grécku nepomôže a "Atény by už konečne mali zrealizovať potrebné reformy." Medzinárodný menový fond (MMF) naopak tvrdí, že na rýchlejšie zotavenie ekonomiky je Aténam potrebné poskytnúť lepšie podmienky v oblasti splácania dlhu. Nemecko ako najväčší z veriteľov však nie je príliš ochotné na zmiernenie dlhu pristúpiť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies