Európska únia poskytne Haiti humanitárnu pomoc v podobe nemalej finančnej čiastky

NETKY.SK • 13 August 2019, 13:39 • 2 min
Európska únia poskytne Haiti humanitárnu pomoc v podobe nemalej finančnej čiastky

BRUSEL - Európska komisia počas dnešných hodín oznámila, že EÚ vyčlenila 9 milión eur, ktorá poputuje do Haiti ako humanitárna pomoc pre obyvateľstvo. Situácia v krajine je aj naďalej alarmujúca. peniaze by mali pomôcť najmä v oblasti potravín a výživy.

slovakia

left justify in out

Podľa správy exekutívy EÚ táto humanitárna pomoc pokryje základné potreby potravín a výživy viac ako 130 000 ľudí, ktorí žijú v najviac postihnutých oblastiach tejto krajiny.

 

img

 

"Pre EÚ nie je humanitárna situácia na Haiti zabudnutá kríza. Sme odhodlaní poskytovať životne dôležitú podporu ľuďom postihnutým potravinovou a výživovou krízou. Balík pomoci predstavuje dodatočnú sumu k 12 miliónom eur prideleným v roku 2018 na uspokojenie naliehavých potravinových a výživových potrieb Haiťanov," opísal situáciu v správe pre médiá eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Stylianidis.

 

img

 

Z pridelených finančných prostriedkov budú mať prospech rodiny žijúce v oblastiach najviac postihnutých krízou, ako aj deti trpiace akútnou podvýživou. Základná výživa bude poskytnutá viac ako 5000 deťom vo veku do päť rokov trpiacim akútnou podvýživou. Únia zároveň podporí aj akcie na posilnenie analýzy potravinovej situácie a zlepšenie kvality humanitárnej reakcie.

 

 

Haiti je so sumou 404 miliónov eur pridelených od roku 1994 hlavným príjemcom humanitárnej pomoci Európskej únie v regióne Latinskej Ameriky a Karibiku.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies