Európska komisia vyčlenila milióny eur na humanitárnu pomoc Iraku

NETKY.SK • 16 December 2016, 13:49 • 2 min
Európska komisia vyčlenila milióny eur na humanitárnu pomoc Iraku

BRUSEL – Európska komisia (EK) dnes rozhodla o vyčlenení 25 miliónov eur na humanitárnu pomoc Iraku. Európska únia na pomoc Iraku tento rok celkovo vynaložila 159 miliónov eur. V súčasnosti ju smeruje najmä do mesta Mósul.

slovakia

left justify in out

"Humanitárne operácie EÚ podporujú Iračanov v kritickom období, keď vojenská ofenzíva v Mósule vrcholí. Pomoc poskytujeme tým, čo ju najviac potrebujú, napríklad rodinám, ktoré museli pred konfliktom utiecť z mesta," uviedol eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis.

 

Humanitárna pomoc smeruje do oblastí, kde zúria boje a do miest, kam uteká najviac civilistov z konfliktných zón. Obsahuje vodu, jedlo, zdravotnícky materiál a hygienické potreby. EÚ poskytuje Iračanom aj stany a prikrývky. Dnes by mali do Iraku priletieť dve lietadlá s humanitárnou pomocou, počas týždňa už priviezli pomoc dva stroje do mesta Arbíl.

 

V Iraku v súčasnosti potrebuje humanitárnu pomoc približne desať miliónov ľudí. Tretina z nich sú vnútorne vysídlení obyvatelia, teda ľudia, ktorí utiekli zo svojich obydlí do inej časti irackého územia. Poskytovanie pomoci komplikujú neutíchajúce boje v okolí mesta Mósul, ktoré je husto obývané a hrozí, že z neho utečie množstvo obyvateľov.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies