Eduard Heger: „Len takto sa vyhneme putinizácii Európy."

NETKY.SK • 25 Júl 2022, 20:11 • 2 min
Eduard Heger: „Len takto sa vyhneme putinizácii Európy."

BRATISLAVA - Predseda vlády Eduard Heger sa vyjadril k tomu, kde stojí Slovensko v otázke zníženia dodávok ruského plynu.

slovakia

left justify in out

Nemôže nám byť jedno, kto plyn má a kto nie, hovorí Eduard Heger. 

 

„Naša krajina je orientovaná najmä na priemysel. To je jeden z hlavných faktov, na ktorý musíme prihliadať pri aktuálnej diskusii o znižovaní spotreby plynu v EÚ. Hovoril som o tom dnes aj s ekonómami a zástupcami priemyselných zväzov, pretože našou úlohou je ochrániť slovenské podniky a ekonomiku a postupne zvyšovať efektivitu a znižovať spotrebu plynu. Slovensko rozhodne podporuje aj diverzifikáciu zdrojov. Za danej situácie, keď prezident Putin využíva energie ako geopolitickú zbraň, sa európsky priemysel musí pripraviť na prípadný pokles dodávok plynu," napísal premiér na sociálnej sieti. 

 

 

Prečítajte si aj: Tieto krajiny sa stavajú na odpor Európskej únie. Rodiny našich občanov nemôžu v zime trpieť, hovoria

 

img

 

Musíme mať pripravené aj záložné riešenia. O návrhu Európskej komisie, týkajúceho sa zníženia spotreby plynu v členských štátoch, sa bude ešte diskutovať a my sa budeme zasadzovať o to, aby výsledok bol férový voči všetkým partnerom," uviedol ďalej Eduard Heger a upozornil na to, že závisíme najmä na Nemecku.

 

„Na fungovanie slovenského priemyslu potrebujeme totiž mať nielen plyn, ale aj trhy, kam naše výrobky exportujeme. Preto je pre nás kľúčové, aby nedostatok plynu nedoľahol na ekonomiky, s ktorými sme úzko prepojení, ako napríklad Nemecko. Nemecké firmy u nás zamestnávajú 140 000 ľudí a je to náš najvýznamnejší obchodný partner," podotkol.

 

img

 

„Nemôže nám byť preto jedno, kto plyn má a kto nie. Vyžaduje si to teda opäť európske, solidárne riešenie a Slovensko by malo byť jeho súčasťou. Len tak sa vyhneme putinizácii Európy," napísal premiér na záver svojho vyjadrenia.

 

Najnovšie správy o plyne: A je to tu, Gazprom oznámil šokujúci krok!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies