Ebolou v Kongu sa teraz infikujú už aj novorodenci

NETKY.SK • 23 November 2018, 14:51 • 2 min
Ebolou v Kongu sa teraz infikujú už aj novorodenci

LONDÝN - Znepokojujúci počet najnovších prípadov eboly v súčasnej epidémii v Konžskej demokratickej republike (KDR) zistili medzi pacientmi, ktorí sa zvyčajne touto chorobou neinfikujú - medzi bábätkami.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorú v piatok citovala agentúra AP. V aktuálnej správe zverejnenej agentúrou OSN tento týždeň sa uvádzalo 36 nových potvrdených prípadov eboly, vrátane siedmich prípadov u novorodencov a dojčiat vo veku do dvoch rokov.

 

Ebola obvykle postihuje dospelých, keďže práve u nich je najväčšia pravdepodobnosť, že sú vystavení smrtiacemu vírusu - ale sú známe prípady, keď za určitých okolností chytia chorobu práve deti, pri ktorých nakazení dospelí pôsobia ako opatrovatelia.

 

 

Hlásených bolo niekoľko prípadov eboly u bábätiek v Kongu, ale odborníci majú podozrenie, že k prenosu dochádza cez materské mlieko alebo tesným kontaktom s nakazenými rodičmi. Ebola sa šíri infikovanými telesnými tekutinami.

 

WHO označila súčasnú epidémiu v Konžskej demokratickej republike za "komplexnú a vážnu výzvu".

Ebola je vysoko nákazlivá vírusová krvácavá horúčka. Úmrtnosť medzi nakazenými môže dosiahnuť až 90 percent; úspešnosť liečby je však výrazne vyššia, ak sa podarí pacientov skoro izolovať a podávať im dostatok tekutín.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies