Dzurinda po maratóne: Slovensko a Maďarsko sa musia vzájomne povzbudzovať

NETKY.SK • 27 September 2010, 07:09 • 2 min
Dzurinda po maratóne: Slovensko a Maďarsko sa musia vzájomne povzbudzovať

Dzurinda po maratóne: Slovensko a Maďarsko sa musia vzájomne povzbudzovať

slovakia

left justify in out

img

Slovenský minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda dnes úspešne absolvoval jubilejný 25. Budapeštiansky maratón s časom 3 hodiny, 39 minút a 12 sekúnd. Po svojom štvrtom zahraničnom maratóne pre TASR povedal, že ho potešilo povzbudzovanie Budapešťanov, a dodal, že Slovensko a Maďarsko si musia vzájomne fandiť.
Po maratóne, ktorého sa v silnom lejaku zúčastnilo takmer 15.000 účastníkov z 50 krajín, šéf slovenskej diplomacie netajil únavu, ale ani spokojnosť s výsledkom.
"Vychutnal som si Budapeštiansky maratón a som rád, že mi to vyšlo na celkom pekný čas - vzhľadom na možnosti, ktoré som mal v časovej príprave. Dobre mi padlo počúvať po celej trati v slovenčine, ale aj v maďarčine a angličtine, že 'Slovensko, do toho!'."
Na otázku TASR, či pondelňajšie rokovania s najvyššími maďarskými predstaviteľmi v rámci jeho prvej oficiálnej návštevy Maďarska budú maratónom či skôr prekážkovým behom, odpovedal, že kombináciou oboch.
"Ale ja sa domnievam, že tak, ako dnes, si zo zajtrajších rokovaní odnesiem pozitívny zážitok. Sme susedia a musíme sa povzbudzovať tak, ako sme sa vzájomne povzbudzovali bez ohľadu na to, z ktorej krajiny bol bežec. Veľmi dobre mi padlo, ako ma obyvatelia Budapešti povzbudzovali," poznamenal Dzurinda.
Podľa jeho slov oba susedné národy, ktorých spája rieka Dunaj, budú ťažiť z toho, ak si vzájomne budú fandiť. "Možno tie vzťahy sú na dlhšiu trať, ale platilo to dnes a bude platiť aj zajtra, že kde je vôľa, tam je cesta," podotkol.
Dzurinda v pondelok uskutoční na pozvanie maďarského ministra zahraničných vecí Jánosa Martonyiho prvú oficiálnu návštevu Maďarska vo funkcii ministra zahraničných vecí. Prijmú ho prezident Pál Schmitt, premiér Viktor Orbán a predseda parlamentu László Kövér. V závere programu návštevy šéfa slovenskej diplomacie je naplánované pracovné rokovanie s jeho maďarským náprotivkom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies