Dvaja newyorskí policajti zahynuli pri útoku v Brooklyne

NETKY.SK • 21 December 2014, 8:59 • 2 min
Dvaja newyorskí policajti zahynuli pri útoku v Brooklyne

NEW YORK - Dvaja príslušníci newyorskej polície prišli o život počas služby, keď na nich v sobotu začal v Brooklyne strieľať neznámy muž.

slovakia

left justify in out

Oznámila to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu políciu a médiá. 
      

K útoku došlo v sobotu popoludní miestneho času v prevažne černošskej štvrti Bedford-Stuyvesant v mestskom obvode Brooklyn. Ozbrojený 28-ročný muž spustil streľbu na služobné auto, v ktorom sedeli dvaja členovia policajnej hliadky. Následne ušiel do neďalekej stanice metra, kde sa sám zastrelil. 
      

Obaja policajti boli zasiahnutí do hornej časti tela. Jedného vyhlásili za mŕtveho ihneď po prevoze do nemocnice, zatiaľ čo druhý podľahol zraneniam o niečo neskôr. 
      

Podľa agentúry Reuters išlo o prvé zastrelenie policajtov v New Yorku za posledné tri roky. 

      

Motív útoku zatiaľ nie je jasný. Agentúra Reuters citovala nemenovaný policajný zdroj, podľa ktorého sa páchateľ zrejme chcel pomstiť polícii. Vyplýva to z výhražnej správy, ktorú vopred zverejnil na internetovej sociálnej sieti.
      

Newyorská polícia sa v posledných týždňoch dostala pod silný tlak hlavne zo strany afroamerickej verejnosti. Stalo sa tak po tom, ako sa veľká porota rozhodla neobviniť policajta, ktorý v júli pri zatýkaní pomocou nepovoleného chvatu usmrtil neozbrojeného černocha Erica Garnera, podozrivého z nelegálneho predaja cigariet. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona