Dopravné nehody po silvestrovskej noci: Nepodceňujte únavu za volantom!

NETKY.SK • 1 Január 2015, 08:28 • 2 min
Dopravné nehody po silvestrovskej noci: Nepodceňujte únavu za volantom!

BRATISLAVA - Následky požitia alkoholu by na Nový rok nemali podceniť vodiči. Hoci už v krvi nemusia mať alkohol, za volantom ich môže zradiť bolesť hlavy, únava či nesústredenosť.

slovakia

left justify in out

"Vtedy sa stávajú dopravné nehody, s riadením auta preto treba počkať dlhšie než do doby zmiznutia alkoholu z krvi," upozornil riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.
     

Vodičom radí, aby si za volant nesadali minimálne 24 hodín a pred jazdou použili alkohol tester. Šéf centra odporúča po silvestrovskej noci vypiť dostatočné množstvo tekutín a oddych.
     

Rýchlejšiemu odbúraniu alkoholu môže pomôcť aj vitamín C či káva, ktorá zrýchli vylučovanie alkoholu z tela. Pri normálnych okolnostiach klesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v priemere asi o 0,2 promile.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies