Donald Trump čelí ústavnej žalobe!

NETKY.SK • 29 Október 2019, 06:43 • 2 min
Donald Trump čelí ústavnej žalobe!

WASHINGTON - Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu bude vo štvrtok hlasovať o rezolúcii s cieľom formálne schváliť prebiehajúce vyšetrovanie, ktoré by mohlo viesť až k ústavnej žalobe na prezidenta Donalda Trumpa (tzv. impeachmentu).

slovakia

left justify in out

Štvrtkové hlasovanie podľa zdroja z prostredia demokratických zákonodarcov "upraví ďalšie kroky týkajúce sa vyšetrovania" s tým, že demokratov o tomto pláne informovala predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová, ktorá prisľúbila, že Trumpovi zaistí právnu ochranu.

 

img

 

Ide o snahu čiastočne zameranú na potlačenie kritiky republikánov, že vyšetrovanie je "nespravodlivé" a vedené za zatvorenými dverami. Výbory demokratmi vedenej Snemovne reprezentantov vedú vyšetrovanie, ktoré môže viesť k ústavnej žalobe proti prezidentovi (impeachmentu).

 

img

 

Snaha o impeachment prezidenta súvisí s údajnými pokusmi Trumpa o zdiskreditovanie svojho politického rivala, bývalého demokratického viceprezidenta Joea Bidena, prostredníctvom vyšetrovania na Ukrajine. Biden sa s veľkou pravdepodobnosťou bude vo voľbách v roku 2020 uchádzať o prezidentský úrad. Je pravdepodobné, že členovia Snemovne rezolúciu vo štvrtok napokon aj schvália.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies