Diaľnice a rýchlostné cesty sú zjazdné

NETKY.SK • 30 December 2014, 08:07 • 2 min
Diaľnice a rýchlostné cesty sú zjazdné

BRATISLAVA - Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý okrem úseku diaľnice D1 Trenčín - Nemšová a úsekov rýchlostnej cesty R3 Trstená - Tvrdošín a Sedliacka Dubová - Široká, na ktorých sa nachádza miestami čerstvý resp. miestami kašovitý sneh hrúbky 1-2 cm.

slovakia

left justify in out

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je na západnom Slovensku a v severnej časti stredného a východného Slovenska pokrytý miestami vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do hrúbky 4-5 cm, na ostatnom území SR je povrch vozoviek prevažne suchý až mokrý. 

 

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do 4-5 cm, okrem priechodu Soroška, Skýcov, Zbojská, Chorepa, Havran, Ďurďošík, Dargov, Šútovce, Šturec, Kremnické Bane, Vyšehrad, Klenov, Súľová, Biela Hora a Grajnár, ktorých povrch vozoviek je suchý až mokrý. Na priechode Homôľka je čerstvý sneh v hrúbke 5-10 cm. Miestami zľadovatený sneh do 2 cm sa vyskytuje na povrchu vozovky priechodu Cukmantel a Veľké Pole. Na priechode Donovaly je nutné použiť snehové reťaze pre vozidlá nad 10 m dĺžky. 


Zľadovatený sneh do hrúbky 3 cm je na cestách III. tried v obvode Bardejov a Lenartov. Miestami zľadovatený sneh do hrúbky 3 cm je aj na úsekoch ciest II/591 Červeňany - Dolná Strehová, II/527 Veľký Krtíš - Dačov Lom, II/578 Skalka - Kremnica, II/512 Píla - Žarnovica, II/524 Banská Štiavnica - odb. Majere a na cestách III. tried v obvode Banská Štiavnica, Nová Baňa, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Slovenské Kľačany a Čebovce. V okolí Lipian sa vplyvom sneženia a silného vetra na cestách nachádzajúcich sa vo vyšších polohách miestami vytvárajú snehové jazyky. Úsek cesty I/64 Nitrianske Pravno - Fačkovské sedlo a horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá dlhšie ako 10 m a horský priechod Zbojská pre dopravu nad 3,5 t.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies