Demonštranti sa dožadovali odpovedí na otázky o nezvestných študentoch

NETKY.SK • 26 December 2014, 09:35 • 3 min
Demonštranti sa dožadovali odpovedí na otázky o nezvestných študentoch

MEXIKO - Desiatky demonštrantov sa zišli vo štvrtok neďaleko sídla mexického prezidenta v metropole Mexika na vigílii za 43 študentov, ktorí sú od septembra nezvestní, a pravdepodobne ich niekto zavraždil. Informovala o tom agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Protestujúci sa dožadovali odpovedí na otázky o osude nezvestných študentov učiteľského ústavu, ktorí sa stali obeťami únosu, keď 26. septembra cestovali na protest v meste Iguala, kde chceli demonštrovať proti diskriminačným opatreniam vlády v oblasti školstva.
      

Najnovšie dôkazové materiály svedčia o tom, že na únose a následnej masovej vražde študentov sa podieľali príslušníci polície, ktorí ich zadržali a odovzdali miestnemu drogovému gangu Guerreros Unidos.
      

Incident vyvolal vlnu protestov proti skorumpovaným a nefunkčným orgánom činným v trestnom konaní, ktoré neraz spolupracujú s drogovými kartelmi namiesto toho, aby zastupovali záujmy bežných Mexičanov.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies