Demonštrácia v slovinskom Maribore prerástla do násilností

NETKY.SK • 4 December 2012, 07:40 • 2 min
Demonštrácia v slovinskom Maribore prerástla do násilností

Demonštrácia v slovinskom Maribore prerástla do násilností - Krimi Protesty proti korupcii a rozpočtovým škrtom sa uskutočnili aj v ďalších piatich slovinských mestách. Približne 6000 ľudí dnes v slovinskom meste Maribor protestovalo proti rozpočtovým škr

slovakia

left justify in out

img

Protesty proti korupcii a rozpočtovým škrtom sa uskutočnili aj v ďalších piatich slovinských mestách.

Približne 6000 ľudí dnes v slovinskom meste Maribor protestovalo proti rozpočtovým škrtom a korupcii, uviedla tlačová agentúra Reuters.

Polícia v Maribore zatkla vyše 20 ľudí po tom, ako niektorí demonštranti začali po policajtoch hádzať petardy a kamene. Pri zrážkach utrpel zranenia najmenej jeden policajt.

Demonštranti požadovali odstúpenie primátora Franca Kanglera, ktorý kvôli obvineniam z korupcie musel v novembri opustiť rady Slovinskej ľudovej strany, no doteraz odmietol odstúpiť z postu primátora.

Protesty, organizované prostredníctvom sociálnej siete Facebook, sa uskutočnili aj v ďalších piatich slovinských mestách, avšak prebehli pokojne.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies