Davis Cup: Zápas Slovensko - Lotyšsko bude na tvrdom povrchu

NETKY.SK • 20 November 2013, 14:38 • 2 min
Davis Cup: Zápas Slovensko - Lotyšsko bude na tvrdom povrchu

BRATISLAVA - Zápas Slovensko - Lotyšsko v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov sa 31. januára - 2. februára 2014 uskutoční v Aegon aréne NTC v Bratislave na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou. Hrať sa bude loptami Dunlop Fort All Court. Informáciu priniesla internetová stránka tejto súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Úvodná z dvoch piatkových dvojhier sa začne o 15.00 h, sobotňajšia štvorhra aj nedeľňajší singlový program sa zhodne budú odvíjať od 14.00 h.

slovakia

left justify in out

Postupujúci si vo finálovom 2. kole zmeria 4. - 6. apríla sily s Rakúšanmi. Tím SR by aj v tomto prípade mal výhodu domáceho prostredia. V prípade Lotyšov o nej rozhodol dodatočný žreb, proti Rakúšanom by to vyplynulo z pravidla o reciprocite.

Slováci sa piaty raz v rade zachránili v "II. lige" v hierarchii Davis Cupu, keď si 13. - 15. septembra v Bratislave poradili so Švédmi 3:2. Ak chcú finalisti ročníka 2005 postúpiť v sezóne 2014 do svetovej skupiny, v ktorej naposledy hrali v roku 2006, musia dosiahnuť tri víťazstvá v rade - dve vo svojej skupine a potom jedno v septembrovom play-off o elitnú šestnástku ročníka 2015.

Takisto v Aegon aréne NTC na tvrdom povrchu DecoColor nastúpia 8. - 9. februára Slovenky proti Nemkám vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie družstiev žien.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies