Dánsky princ Christian sa takmer utopil: Z vody ho vyťahoval plavčík

NETKY.SK • 21 December 2015, 06:53 • 2 min
Dánsky princ Christian sa takmer utopil: Z vody ho vyťahoval plavčík

BRATISLAVA - Princ Christian, ktorý je najstarším synom dánskeho korunného princa Frederika a jeho austrálskej manželky korunnej princeznej Mary, sa počas dovolenky v Austrálii takmer utopil.

slovakia

left justify in out

Desaťročný následník trónu sa začal topiť po tom, čo ho na pláži v meste Gold Coast strhol morský prúd. Z vody ho vytiahol plavčík Nick Malcolm, ktorý netušil, že zachránil člena dánskej kráľovskej rodiny. Upozornila ho na to až náhodná okoloidúca, ktorá sa incidentu prizerala. Členovia záchrannej služby prezradili austrálskemu spravodajskému portálu 7 News, že korunný princ Frederik Malcolmovi za záchranu syna osobne poďakoval. Kráľovská rodina je v Austrálii na sviatočnej dovolenke, počas ktorej by okrem iného mali navštíviť aj súrodencov princeznej Mary.

 


Princ Christian je druhý v línii následníctva dánskeho kráľovského trónu, hneď po svojom otcovi, princovi Frederikovi. Kráľovský pár má okrem neho ešte osemročnú dcéru princeznú Izabelu a štvorročné dvojičky princa Vincenta a princeznú Josephine.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies