Daňové priznanie nepodala takmer štvrtina slovenských firiem

NETKY.SK • 13 November 2017, 13:04 • 2 min
Daňové priznanie nepodala takmer štvrtina slovenských firiem

BRATISLAVA - Na Slovensku je takmer štvrtina firiem, ktoré nepodali daňové priznanie a nesplnili si tak svoju zákonnú povinnosť.

slovakia

left justify in out

Podľa analýzy poradenskej spoločnosti Bisnode totiž takmer 23 % akciových spoločností a spoločností s ručením obmedzeným nepodalo daňové priznanie za rok 2016. Ich podiel tak v poslednom období pomaly rastie a od roku 2014 sa zvýšil o takmer jeden percentuálny bod. Ešte v roku 2012 však daňové priznanie nepodala až tretina firiem.

Z tohto pohľadu najmenej disciplinované firmy eviduje Bisnode v Bratislavskom kraji, kde daňové priznanie nepodalo vyše 26 % spoločností. Nasledoval Nitriansky kraj s podielom vyše 25 % a Trnavský kraj, kde si povinnosť nesplnilo viac ako 24 % firiem. Na druhej strane najmenej spoločností, ktoré nepodali daňové priznanie za minulý rok, evidovali v Trenčianskom kraji, kde ich podiel presiahol 16 %.

"Bratislavský kraj v tomto smere dlhodobo vedie. Je to však zapríčinené aj tým, že v ňom podniká najviac firiem," uvádza analytička Bisnode Petra Štěpánová. Najviac nepodaných daňových priznaní sa pritom zaznamenalo v odvetví činnosti trustov, fondov a iných finančných subjektov, vo veľkoobchode s ostatnými výrobkami najmä do domácnosti a v sprostredkovaní veľkoobchodu a veľkoobchode s nábytkom a so železiarskym tovarom.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies