Daňová kobra tento rok zachránila 94 miliónov eur

NETKY.SK • 13 December 2013, 13:36 • 2 min
Daňová kobra tento rok zachránila 94 miliónov eur

BRATISLAVA – Tím Daňovej kobry zložený z policajtov, pracovníkov finančnej správy a zástupcov prokuratúry tento rok zachránil pred daňovými podvodníkmi 94,2 milióna eur.

slovakia

left justify in out

Na dnešnej tlačovej besede to oznámil prezident finančnej správy František Imrecze. Daňováci majú otvorené kontroly stoviek firiem. „Rozpracovaných je 311 daňových subjektov, kde beží 1 068 kontrol za 3 824 zdaňovacích období,“ informoval. Na kontrolách pracuje 961 kontrolórov.

Daňová kobra začala fungovať minulý rok v lete. „Vytvorenie Národnej jednotky finančnej polície ako špecializovaného útvaru s celoslovenskou pôsobnosťou sa ukazuje ako dobrý krok,“ hodnotil policajný šéf Tibor Gašpar. „V rámci tejto jednotky sme obvinili 168 osôb za rok 2013 a z toho konkrétne vo vzťahu k daniam 141 osôb,“ bilancoval. „Podarilo sa rozložiť šesť organizovaných skupín so 148 členmi a dve zločinecké skupiny, v ktorých bolo aktívnych 22 členov,“ dodal Gašpar. 

Intenzívnejšie kontroly odhalili, že podvodníkom pomáhali v niektorých prípadoch aj ľudia z finančnej správy. Zamestnanci finančnej správy boli zapletení v 13 prípadoch. "Išlo o desať zamestnancov, z toho dvoch bývalých,“ uviedol Imrecze. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies