Daft Punk nakrútili krátky film k novému albumu kapely Chic

NETKY.SK • 23 Február 2015, 09:57 • 2 min
Daft Punk nakrútili krátky film k novému albumu kapely Chic

PARÍŽ - Francúzske duo Daft Punk vytvorilo krátkometrážnu snímku k pripravovanému albumu americkej kapely Chic. Informoval o tom gitarista tejto skupiny Nile Rodgers, ktorý s Daft Punk spolupracoval na ich hite Get Lucky.

slovakia

left justify in out

Šesťdesiatdvaročný hudobník zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter aj záber z filmu, ktorý zachytáva helmy členov Daft Punk a text "Drahý Nile, posielame ti tento prenos ako výraz vďaky za všetky tvoje úžasné skladby". Jeden z fanúšikov sa následne Rodgersa spýtal, kedy film zverejní, na čo mu odpovedal, že sa tak stane počas najbližších týždňov. Zatiaľ nepomenovaný album by mal vyjsť v júni, pričom prvým singlom z neho bude I'll Be There, ktorý sa dostane do predaja 20. marca.


Formácia Chic vydala debutovú eponymnú štúdiovku v roku 1977. Postupne na ňu nadviazali nahrávkami C'est Chic (1978), Risqué (1979), Real People (1980), Take It Off (1981), Tongue In Chic (1982), Believer (1983) a Chic-ism (1992). Okrem nich vydali aj niekoľko kompilácií a dva koncertné záznamy Live at the Budokan (1999) a A Night in Amsterdam (2006). Medzi ich najväčšie hity patria piesne ako Dance, Dance, Dance (Yowsah, Yowsah, Yowsah), Everybody Dance, Le Freak, I Want Your Love, Good Times či My Forbidden Lover.


Formácia Daft Punk vznikla v roku 1993 v Paríži a tvoria ju Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter. Známymi sa stali už debutovou nahrávkou Homework (1997), ktorá okrem iných obsahovala aj single Da Funk a Around The World. O štyri roky neskôr vydali album Discovery (2001) s hitmi One More Time alebo Harder, Better, Faster, Stronger. Táto nahrávka dostala vizuálnu podobu v animovanej snímke Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003) japonského režiséra Kazuhisu Takenouchiho. Nasledovali štúdiovka Human After All (2005), soundtrack k sci-fi Tron: Dedičstvo (2010) a album Random Access Memories (2013) obsahujúci spomínaný hit Get Lucky. Známi sú tiež tým, že kladú dôraz na vizuálnu prezentáciu svojej tvorby a špecifické sú ich živé vystúpenia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies