Clintonová: Holbrooke je v stabilizovanom, ale kritickom stave

NETKY.SK • 14 December 2010, 07:58 • 2 min
Clintonová: Holbrooke je v stabilizovanom, ale kritickom stave

Clintonová: Holbrooke je v stabilizovanom, ale kritickom stave

slovakia

left justify in out

Osobitný vyslanec USA pre Afganistan a Pakistan Richard Holbrooke je v stabilizovanom, ale veľmi kritickom stave. Uviedla to dnes americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová.
      Holbrooke (69) skolaboval v piatok dopoludnia počas stretnutia s Clintonovou v sídle Štátneho departmentu vo Washingtone. Odtiaľ ho previezli do neďalekej univerzitnej nemocnice Georgea Washingtona. Lekári v sobotu ráno dokončili vyše 20-hodinový chirurgický zákrok na jeho aorte. V nedeľu podstúpil druhú operáciu.
      "Je v stabilizovanom, ale stále veľmi kritickom stave," povedala šéfka americkej diplomacie na dnešnej tlačovej konferencii so svojimi rezortnými partnermi z Kanady a Mexika.
      Holbrooke je od roku 2009, keď sa prezidentskej funkcie ujal Barack Obama, jeho osobitným vyslancom pre Afganistan a Pakistan. Najznámejší je však ako architekt Daytonských mierových dohôd z roku 1995, ktoré ukončili vojnu na Balkáne.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies