Česko zasiahli silné búrky, zahynuli dvaja ľudia

NETKY.SK • 9 Júl 2021, 8:15 • 2 min
Česko zasiahli silné búrky, zahynuli dvaja ľudia

PRAHA - Búrky so silným vetrom a prívalovými dažďami si vo štvrtok v Česku vyžiadali dve obete.

slovakia

left justify in out

Podľa českej polície kúsok od mesta Písek spadol na auto obetí strom. Pri nešťastí sa zranili aj dve deti, ktoré sa v tom čase nachádzali vo vozidle, a previezli ich do nemocnice. Podľa polície mŕtve osoby neboli rodičmi týchto detí.

 

Prečítajte si: Česko čaká ďalšia vlna silných búrok, možný je aj výskyt tornáda

Na juhozápade krajiny zablokovali železničnú dopravu popadané stromy. Meteorológovia v priebehu štvrtka vydali varovanie pred extrémnymi búrkami. Tie mali podľa predpovedí zasiahnuť centrálnu časť Česka.

 

Súvisiaci článok: Na Morave končia s upratovaním obcí a likvidáciou sutín po ničivom tornáde. Do oblasti prúdia dobrovoľníci ochotní pomôcť


Pred dvomi týždňami zasiahlo juhovýchod krajiny tornádo, pričom zahynulo šesť ľudí a stovky utrpeli zranenia. Vyčíňanie tornáda na Morave napáchalo v siedmich obciach rozsiahle materiálne škody, ktoré vyčíslili na miliardy českých korún.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona