Celú kauzu okolo ministerky Kolíkovej vníma vláda SR ako politický boj

NETKY.SK • 10 Máj 2021, 12:44 • 2 min
Celú kauzu okolo ministerky Kolíkovej vníma vláda SR ako politický boj

BRATISLAVA - Návrh skupiny poslancov Národnej rady SR (NR SR) na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) vníma vláda nielen ako súčasť politického boja, ale aj ako prejav obsahovej prázdnosti navrhovateľov a zároveň aj ako vážny útok na princípy právneho štátu.

slovakia

left justify in out

Vláda v prijatom uznesení uvádza, že prvým dôvodom na vyslovenie nedôvery má byť Kolíkovej údajná neodbornosť. "Vo vzťahu k tomu je potrebné uviesť, že vláda SR si uvedomuje, že očista justície a snaha výrazne sfunkčniť procesy v justičnom prostredí je v príkrom rozpore so záujmom navrhovateľov podpísaných pod návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti, avšak pre toto účelové konanie vláda SR nemá žiadne pochopenie."

 

img

 

"Počas predošlých vlád prišlo za aktívneho príspevku navrhovateľov k masívnemu rozkrádaniu verejných zdrojov a k účinnému vyvodeniu spravodlivosti je mimoriadne dôležité, aby aj justičné prostredie prešlo potrebnou reformou, modernizáciou a špecializáciou, k čomu ministerka spravodlivosti od svojho nástupu robí všetky potrebné kroky," podotkol kabinet.

Jedným z dôvodov na vyslovenie nedôvery je obvinenie ministerky z klamstva pri "komentovaní tragického úmrtia generála Milana Lučanského, či úmrtia advokáta Ľubomíra Krivočenka vo výkone väzby“. Vláda odmieta a jednoznačne odsudzuje politické zneužívanie týchto nešťastných udalostí ako aj snahy vnášať do spoločnosti nepriateľské emócie. Kabinet považuje za dôležité v tejto situácii vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje ministerke spravodlivosti, ktorá je kvalifikovanou odborníčkou vo svojom rezorte. Aj v uvedených prípadoch poskytla verejnosti všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj výsledkom nezávislého prešetrovania udalostí.

 

img


Ďalším dôvodom na vyslovenie nedôvery má byť skutočnosť, že Ministerstvo spravodlivosti SR poskytlo žiadateľom dotácie na podporu ľudských práv v objeme viac ako 700-tisíc eur. K uvedenému vláda konštatuje, že je prinajmenšom paradoxné, ak takýto dôvod uvádzajú poslanci za stranu Smer-SD.

 

img

 

Vláda považuje za zarážajúce a odsúdeniahodné, ak sa o podporených projektoch, ako sú napríklad linka pomoci deťom, podpora vzdelávania rodičov s deťmi s poruchou sluchu, podpora sebaobhajovania a samostatnosti ľudí s mentálnym postihnutím, podpora mobilnej aplikácie pre osoby s autizmom na učenie sa identifikácie emócií, poslanci v predloženom návrhu vyjadrujú, že ide o aktivity, "ktoré musí skupina poslancov NR SR vnímať ako úplnú stratu zmyslu pre realitu".
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies